Masz pytanie? Zadzwoń: 12 430 12 53
Facebook
Powered by Magento extensions

Jak przygotować projekt

Dołożymy wszelkich starań aby sprawdzić poprawność przygotowanych projektów. Nie obejmuje to sprawdzenia poprawności tekstów. Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia drobnych poprawek w celu jak najlepszego wykonania ulotek (odsunięcie tekstu od linii cięcia, dołożenie spadów itp.) Zdarza się jednak że niektóre błędy możemy przeoczyć, dlatego prosimy o zapoznanie się z uwagami jak przygotować projekt:

1. Przyjmujemy do druku pliki zarówno wektorowe jak i bitmapy. Pliki wektorowe zapewniają najwyższą jakość drobnych elementów wektorowych, tekstu oraz linii. Natomiast bitmapy są najwygodniejszym sposobem przygotowania prac fotograficznych bez elementów wektorowych

pliki wektorowe o rozszerzeniach: .cdr , .eps, .ai, .pdf
Teksty koniecznie zamienione na krzywe. Jeżeli w pliku będzie umieszczona mapa bitowa stworzona w programie do obróbki map bitowych (np. photo shop) prosimy nadać jej wcześniej odpowiednie rozmiary i rozdzielczość (TIF, 300 dpi, 1:1, kolory CMYK)

pliki bitmapowe o rozszerzeniach: .tiff, .jpg, .psd
Wymagana rozdzielczość pliku to 300 dpi w formacie 1:1. Praca musi być przygotowana w kolorach CMYK. W przypadku pliku .psd (potoshop) prosimy o zrastrowanie warstw tekstowych.

2. Prosimy przygotowywać projekt w przestrzeni roboczej CMYK. Przygotowanie projektu w przestrzeni roboczej RGB powoduje przekłamanie koloru na monitorze i czasami bardzo odbiega od efektu końcowego który wyjdzie w druku.

3. Zdjęcia prosimy przygotować w rozdzielczości min. 300dpi. Zdjęcia o niższej rozdzielczości oraz zdjęcia z Internetu nie nadają się do druku (powstaje rozmazany obraz)

4. Czcionki koniecznie zamienione na krzywe. W przypadku przysłania pliku w formacie .pdf, prosimy o dołączeniu czcionke do pliku.

5. użyte w projekcie efekty typu: przezroczystość, soczewka, cienie itp. Prosimy zamienić na mapę bitową (CMYK, 300 dpi)

6. Prosimy o zachowanie wewnętrznego marginesu minimum 3mm od krawędzi. Maszyna do cięcia ma margines błędu w wysokości 1mm.

7. Jeżeli w projekcie jest tło (jednolite lub obrazek) to prosimy pamiętać, aby wystawało poza obszar ulotki 2 mm z każdej strony – są to tak zwane spady

8. Jeżeli wysyłasz strony w osobnych plikach oznacz w nazwie pliku która jest pierwsza

9. teksty w kolorze czarnym powinny składać sie tylko ze 100% czarnego

10. kolor składający się ze składowych 100%C + 100%M w druku wychodzi jako fioletowy (na monitorze wygląda jak ciemnoniebieski)

11. jeżeli pojedynczy plik przekracza 50mb możesz skorzystać z naszego FTP

OrangeHosting.pl